Perzonalizujeme obsah DobrýRobot.cz pro Vás a zobrazujeme vám relevantní nabídky na základě vašeho chování na webu.
Setrváním na našem webu nebo kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu můžete nastavit nebo vypnout v Nastavení soukromí.
» Značky » TESLA


 

TESLA

Inspirací pro vznik samotné značky byl slavný elektrotechnik Nikola Tesla. Později se objevilo vysvětlení, že TESLA je ve skutečnosti zkratka pro slova TEchnika SLAboproud.

TESLA fungovala od svého založení v roce 1946 až do roku 1990 jako národní podnik – koncern, se sídlem v Praze – Strašnicích, který sdružoval desítky jednotlivých národních podniků v celém Československu pro výrobu malé elektrotechniky (mikrospínače, žárovky, ...), kompletní obor elektroniky od pasivních i aktivních mikroelektronických součástek (tranzistory, rezistory, elektronky, integrované obvody, reproduktory, LED, obrazovky, ovládací prvky, ...), spotřební elektroniku (gramofony, rozhlasové a televizní přijímače, přehrávače CD a videokazet, kotoučové i kazetové magnetofony, ...) i velkou investiční elektroniku pro profesionální a vojenské využití (vysílače, telefonní ústředny, audiořetězce pro divadla a kina, radiolokátory, ...).

V roce 1989 se jednotlivé části podniku osamostatnily a privatizovaly. Z větší části pak zanikly. Některé podniky se však přeměnily na soukromé firmy s jiným názvem nebo se staly součástí větších celků.

V roce 2011 získala licenci na značku TESLA od TESLA a.s. firma INTER-SAT LTD s cílem navázat na tradici a hodnotu, kterou má mezi českými spotřebiteli přes 70 let.

To, že značce TESLA a jejím výrobkům věří Čeští i Slovenští spotřebitelé, dokazuje fakt, že robotický vysavač TESLA RoboStar T30 získal atraktivní ocenění Heureka.cz Produkt roku 2018 mezi vysavači.